FUAT OKTAY’I BİLGİLENDİRDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret eden Belediye Başkanı Celal Köse, 2020 yılı çalışmalarının değerlendirmesini yaptı ardından ise 2021 yılında gerçekleşecek ve yakın zamanda başlayacak çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediyenin tüm çalışmalarını yakından takip eden ve destek veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a teşekkür eden Başkanı Köse, “Yozgat’ımız için hayati önem taşıyan, şehrimizin kaderini değiştirecek birçok projenin hayata geçmesi için ilgili Bakanlıklarla birebir görüşüp, sürecin hızlanmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ziyaret ederek 2020 yılı çalışmalarımızın değerlendirmesini yaparak, 2021 yılında gerçekleştirdiğimiz ve yakın zamanda başlayacak çalışmalarımız hakkında bilgilendirmelerde bulunduk” dedi.

ÇEVRE YOLUNA DEĞİNİLMEDİ…

Köse, “2020 yılından devam eden ve 2021 yılında hayata geçireceğimiz, Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi, Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme Çalışması, Gençlik ve Kültür Merkezi, Hal İkinci Etap İş Merkezi, Belediye İş Merkezi, Hasta Yakını Konukevi, Mahalle Konakları, 10 Mahalleye 10 Semt Sahası ve Mahalle Parkları projelerimizi Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımıza arz ettik. Bu çalışmalarımızın dışında Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımızın destekleriyle iki büyük projemizde daha önemli gelişmeler kaydettik. Güneş Enerji Santrali projemizle kendi elektriğimizi kendimiz üretecek ve kuracağımız iki santralimiz faaliyete geçtikten sonra yıllık belediyemize 18 Milyon TL gelir kazandıracağız. Hemşehrilerimizin sağlığı için başlattığımız altyapı seferberliği kapsamında da şehrimizi kanserojen asbestli borulardan kurtarıp altyapı ve içme suyu hattımızı tamamen değiştirecek ve kanalizasyon hattımızı yenileyeceğiz. Çalışmalarımıza yakın ilgi alaka gösteren ve hemşehrilerimize selamlarını ileten Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a teşekkür ediyorum. Güçlü hükümet, güçlü belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürecek, hep birlikte şehrimize değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Öte yandan ise daha önce Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay’ın çevre yolunun ihaleye çıkması konusunda karayollarına bir talimatı söz konusuydu. Bu konunun gündeme gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir