Ofis’de Yıkım Başladı

Menekşe evlerinin yerine Millete Bahçesi, TMO’nun bulunduğu yere ise hak sahipleri için konut yapılacak. Projenin ilk adımı Ofis’deki yıkım ile başladı. Başkan Celal Köse “TMO arsanın mülkiyeti Milli Emlak Müdürlüğünden belediyeye devredildi. Burada yapılacak olan 301 konut ve 22 işyeri ihalesi yapıldı. Konutlarımız 100 -120 ve 140 metrekare olarak belirlendi. Menekşe Evlerindeki hak sahiplerinin tamamına en az 140 metrekare daire verilmek üzere planlandı” dedi.

140 METREKARE DAİRE VERİLECEK

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Toprak Mahsulleri Ofisine ilk kazmayı vurarak start verdiklerini belirterek “Burada 301 tane konut ve 22 tane işyeri ihalesi yapıldı. Burada ki konutlarımız 100, 120 ve 140 metrekare olarak belirlendi ve menekşe evlerinde ki hak sahiplerinin tamamına en az 140 metre kare daire verilmek üzere oradaki hak sahiplerinin sayısınca burada 140 metre kare onlara verilmek üzere daireler planlandı. Anayol kenarı ve yol cephelerinden olmak üzere de iyi ve güzel yerlerden verilecek” dedi.

İKİ PROJE EŞ ZAMANLI BİTECEK

Yaklaşık 1 ay sonra TOKİ’nin yer teslimini yaparak inşaat çalışmalarına başlayacağını söyleyen Başkan Köse, “Biz kentsel dönüşüm mekansal planlamaları Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Bey ile toplantı yaptık, eş zamanlı olarak bitirmeyi planlıyoruz, Milet Bahçesi ile buraya yapılacak Toplu Konutları eş zamanlı bitirmek istiyoruz. Dolayısıyla şuan ki Menekşe Evlerinde oturan hak sahiplerine bir an önce oradan çıkışlarını kolaylaştırma adına daireleri teslim oluncaya kadar 810 lira kira bedeli olarak belirlenmişti. Bizler konutları teslim edilene kadarda 810 lira hak sahiplerine kira yardımına bulunacağız. Nisan, Mayıs ayı arasında biz tamamen boşaltıp oranında ihalesini yapacağız. Bu vesile ile Projede emeği geçen herkes çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir