Yeşilay Yozgat’ta hedef büyüttü

Yozgat’ta gönüllü sayısını 2 bine çıkartmayı hedeflediklerini belirten Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk  Yozgat halkına bir de müjde verdi: “Cumhurbaşkanımızın önemsediği  ‘Türkiye Rehabilitasyon Modeli’ olan YEDAM projesinin 60’cısını Yozgat’ta açacağız.”

Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek devam eden çalışmaları ve hedeflerini anlattı. Kısa adı YEDAM olan ve önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi binasında yapılan toplantıda konuşan Ertürk,  Yeşilay’ın köklü bir geçmişi olduğunu söyledi.

101 YILLIK GEÇMİŞ

Ertürk, “Yeşilay 5 Mart 1920‘de kurulmuş, 1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanlığı, İsmet İnönü’nün Başbakanlığı döneminde Bakanlar Kurulu Kararıyla ‘Kamu Yararına Çalışan Dernek’ statüsü verilerek bugüne kadar faaliyetini devam ettirmiştir. Kısaca 101 Yıllık köklü geçmişi olan ve bağımlılığın her alanında mücadele eden bir derneğiz” dedi.

AKTİF GÖREV ALDIM

Yozgat’ta Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak faaliyetini sürdürdüğünü ifade eden Ertürk,  2017 yılından beri de Yeşilay’da aktif olarak görev aldığını ifade etti. Yeşilay Yozgat Şubesi’nin 2014 Yılında Başkan Halil İbrahim Coşkun döneminde faaliyetine başlamış olduğunu belirten Ertürk , 28 Nisan 2021 tarihinde yapılan genel kurulla birlikte bu ulvi görevin Yeşilay Genel Merkezi tarafından şahsına tevdi edildiğini belirtti.

HEDEF 2 BİN GÖNÜLLÜ

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk “İşbirliği içinde olduğumuz resmi kurumlarla beraber öğrencilerimize, kurum çalışanlarına ve bağımlı olan kişilere alkol, sigara, kumar, madde bağımlılığı, internet bağımlılığına yönelik eğitimler vermekteyiz. Yaklaşık gönüllü sayımız 600 kişi civarında, bizler bunu ilk aşamada 2 bin kişi sayısına çıkartmayı hedefliyoruz,  ne kadar çok gönüllü üye sayısına ulaşabilirsek o kadar gençlerimize ve topluma faydamız olacağını düşünüyoruz.  Sağlıklı bireyler yetiştirmek adına elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz. Bu manada bizlere destek veren idarecilerimize ve tüm gönüllü üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.”

YEDAM’ı AÇIYORUZ

Ertürk kısa adı YEDAM olan ve önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olan Yeşilay Danışmanlık Merkezi ile ilgilide açıklamada bulundu. Ertürk “Sayın Cumhurbaşkanımızın önemsediği  ‘Türkiye Rehabilitasyon Modeli’ olan YEDAM projesinin 60’cısını Yozgat’ta açacağız. Kısmet olursa Eylül ayının ilk haftasında da müracaatları almaya başlayacağız. YEDAM  alkol, madde, kumar, internet ve tütün bağımlılarına yönelik ücretsiz ayakta tedavi hizmeti veren bir merkez olacak” dedi.

Ertürk, desteğini esirgemeyen Vali  Ziya Polat’a ve Belediye Başkanı Celal Köse’ye de ayrıca teşekkür etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir