Yozgat Ticaret Borsası Yeni Binasında…

2016 yılında ilk kez akreditasyon sertifikası alarak hizmet kalitesini Avrupa standartlarına çıkaran Yozgat Ticaret Borsası yeni binasında hizmet vermeye başladı. Başkan Mehmet Erkekli “Amacımız hizmet kalitemizle birlikte üye memnuniyeti sağlamaktır” dedi.

Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte kurban kesip, dua ederek yeni binada hizmet vermeye başladı. Onur Kaytan Plaza’da bulunan modern binayı basına da tanıtan Erkekli, eski 3 katlı binadan yeni ve modern bir binaya geçmenin memnuniyetini yaşadıklarını dile getirdi.

Erkekli “Yozgat Merkez’de daha önce 3 katlı binamız vardı. Bu binamızın eski olması ve yetersiz olması sebebiyle yönetimdeki ve meclisteki arkadaşlarımla beraber bu binayı aldık. Amacımız üye memnuniyetini en iyi şekilde sağlamaktır. Ayrıca hizmet kalitesini en üst düzeye yükselterek üyelerimize iyi bir hizmet sağlamak amacıyla görevimize burada devam edeceğiz. Bu süreçte hizmet binamızı Yozgat’a kazandırmış olduk. Yönetim kurulu ve meclis üyesi arkadaşlarıma cesaret ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SERTİFİKA FAYDALI OLDU

İlk kez 2016 yılında akreditasyon sertifikası alan Yozgat Ticaret Borsası dikkat çeken gelişmeler sergiliyor. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun 5 yıldızlı oda ve borsa hizmeti olarak ifade ettiği sertifika, oda ve borsaların hizmet kalitesini artıyor. Hisarcıklıoğlu’nun ifade ettiği gibi “Hizmet kalitesi anlamında, Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar seviyesine ulaşmış durumda. Onlar üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarımız da minimum aynı seviyede hizmet veriyorlar” ifadesini kullanmıştı.

Bu akreditasyon belgesini alabilmek için ise öncelikle 3 yıl denetlenme süreci söz konusu. 3 yıl sonra belirtilen şartlar yerine getirilip bu belgeye sahip olunmasının sonrasında her 3 yılda yeniden bağımsız bir kuruluş tarafından sürekli denetleniyor.  Dolayısıyla sürekli iyileştiren, kaliteyi artıran bir sürece sahip olmak gerekiyor. Bu sertifikayı almasıyla birlikte faaliyetlerini de artıran Yozgat Ticaret Borsası üyelerine yönelik çalışmalar başlatmış ve geçtiğimiz yıllarda 250 kişilik bir heyetle önce Çanakkale ardından da Karadeniz ve Batum’a  ziyaretler yaparak  geniş kapsamlı görüşmelerde bulunup istişare toplantıları düzenlemişti. Şimdi ise yeni binası ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.

HİSARCIKLIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Yozgat Ticaret Borsası çok kısa bir sürede İç Anadolu Bölgesi’nin en etkili borsalarından biri haline gelirken Borsa Başkanı Mehmet Erkekli de desteklerinden dolayı TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na her fırsatta  teşekkürlerini sunuyor.  Erkekli “Mensubu bulunduğumuz çatı kuruluşu Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan bizden desteklerini esirgemedi. Maddi ve manevi olarak verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir