Yozgat’ta Engeller Kalkıyor

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (Duykon) 2020 dönem Genel Başkanı Ahmet Yılmaz tarafından başlatılan “Yozgat’ta Engeller Kalkıyor” kampanyası kapsamında el birliği ile bir tır yardım malzemesi Avrupa ayağında tamamlanarak Türkiye’ye sevk edildi. Yardımın içeriğinde 90 akülü engelli aracı, 60’a yakın manuel/yardımcı malzeme yer alıyor. 

KAMPANYA TAMAMLANDI

Kurulduğu günden bu yana yurt içi ve yurt dışı organizasyonları ile Yozgatlıları tek çatı altında toplama ve birlikte hareket etme adına bir çok faaliyet gösteren Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu bir organizasyonu daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyor.

YARDIM YOLA ÇIKTI

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (Duykon) 2020 dönem Genel Başkanı Ahmet Yılmaz tarafından Eylül 2020 tarihinde Avrupa’da başlatılan “Yozgat’ta Engeller Kalkıyor” kampanyası kapsamında el birliği ile bir tır yardım malzemesi Avrupa ayağında tamamlanarak Türkiye’ye sevk edildi. Türkiye’ye sevkiyatı Aralık 2020 döneminde yapılması planlanırken “Pandemi” nedeni ile yasakların 28 Şubat 2021 tarihinde bitmesi göz önüne alındı, ardından sevkiyat Mart ayının başında planlandı ve 6 Mart itibariyle Yozgat’a sevk edilmesi sağlandı.

DESTEK VERDİLER

Yapılan açıklamada “Yurtdışı ayağında saha çalışmaları Duykon Sosyal Yardım Temsilcisi Soydaş Erdinç, Hollanda Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Özer ve yöneticileri tarafından organize edilen yardım kampanyasına destek veren Hollanda Federasyonu, orada yaşayan hayırsever hemşehrilerimiz, Almanya Yozgatlılar Federasyonu, Belçika Yozgatlılar Federasyonu Başkan ve Dernekleri, Fransa temsilcilerimize yardımcı malzeme desteği veren Elele Derneği Başkanı ve yöneticilerine emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.” denildi.

Türkiye’ye sevk edilme aşamasına kadar kampanyayı yöneten İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, eşyaların Türkiye’ye sevk edildiğini, 15-18 Mart itibariyle Yozgat’a sevkiyatın ulaşmasını planlandığını ve bu anlamda projede ki kendi sorumluluğunun sona erdiğini belirtti.

Yılmaz ayrıca sevk edilen 90 akülü engelli aracı, 60’a yakın manuel/yardımcı malzemeden oluşan eşyaların bir kısmının daha önce tespitleri yapılan 6-7 aydır bekleyen ihtiyaç sahiplerine teslim edileceğini, bir kısmının yeni tespit edilecek ihtiyaç sahiplerine 2021 dönemi DUYKON Genel Başkanı Serhat Baran sorumluluğunda teslimatların 14 ilçeye dağıtılacağını bildirerek, kampanyanın ihtiyaç sahiplerine ulaşmasının verdiği mutluluğu yaşadığını ifade etti.

Yılmaz, teslimatı yerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan yönetici ve temsilcilere de başarılar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir