HER KESİMDEN AÇIKLAMA…

Yozgat’ta yapımına başlanacak stadyum için tartışmalar sürüyor. Taraftarlar daha modern yapılan stadyumları sosyal medyadan paylaşırken vatandaşlar ise şehrin dışına yapılmasını ve oranın millet bahçesi olmasını istiyor. Yozgat milletvekili Ali Keven de yaptığı açıklamada ‘tüm tepkilere rağmen uygulanmaya devam ediliyor’ derken,  Bekir Bozdağ’da aynı yerine yapılacak stadyumun bir çok avantajı olduğuna dikkat çekti.

TARAFTAR MODERN STADYUM, VATANDAŞ İSE YEŞİL ALAN İSTİYOR

Yozgat’a yapılacak stadyum hem görüntüsüyle hem yeriyle tartışılmaya devam ediyor. Yozgatspor taraftarı diğer illere yapılan modern stadyumları paylaşarak bir benzerinin neden Yozgat’a yapılmadığını sorguluyor. Vatandaşlar ise şehrin ortasında kalan stadyumun yeşil alan kalması yönünde talepleri söz konusu. Vatandaşlar çevresinde yoğunlaşan yapılarında dikkate alınıp buranın ilerisi düşünülerek yeşil alan olması gerektiğini belirtiyorlar.

BOZDDAĞ YERİNE, KEVEN GÖRÜNTÜSÜNE DEĞİNDİ

Milletvekilleri ise bu konuya iki açıdan yaklaşıyor. Bekir Bozdağ aynı yerine yapılacak stadyumun avantajlarını dile getirirken Ali Keven de diğer illere yapılan stadyumun bir benzerinin neden Yozgat’a yapılmadığı konusunda tepkisini devam ettirmekte.

KEVEN “TEPKİLERE RAĞMEN…”

Sosyal medyadaki hesabından Giresun ve Çorum’a yapılan stadyumların resimlerini paylaşan Keven  şu ifadelere yer verdi. “Sevgili hemşerilerim bugün bölge toplantımız için Sivas’taydım. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nu gördüm hayran kaldım. Böyle bir stadyumu Yozgat’a layık görmeyenlerden hicap duyuyorum! Bugüne kadar defalarca hem TBMM’de hem bütçe görüşmelerinde hem de yerel basınımız aracılığıyla Sayın Bakan’a seslendim. Ancak Yozgat’a reva görülen bu proje tüm tepkilere rağmen uygulanmaya devam ediliyor.”

BOZDAĞ: AYNI YERİ AVANTAJLI 

Diğer yandan aynı şekilde Bozdağ’da sosyal medyadan konuya açıklık getirdi. Stadyumun 2022’de tamamlanacağına dikkat çeken Bozdağ , Yozgat ve Yozgat halkının yararı için aynı yerine yeniden yaptıklarını ifade etti. Bozdağ ulaşımın kolay olacağını, güvenlik sorunu yaşanmayacağını aynı zamanda ise sportif faaliyetler ile birlikte kültürel etkinlikleri halkın daha kolay takip edebilmesi için yeni stadyumu şehir içine yaptıklarını belirtti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir