Meclis’de Gündeme Getirdiler

Yeni stadyum konusu Yozgat’ta gündemden düşmüyor. Şehir stadyumunun tamiratına kamuoyu sıcak bakmıyor. Çünkü tamiratı yapılması planlanan stadyum ile Yozgat hiç bir futbol organizasyonunda yer alamayacak. Milletvekilleri ise konuyu yakından takip ediyor. TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Yozgat Milletvekili Ali Keven seslendi, Ethem Sedef de soru önergesi verdi:  “Yeni bir stad istiyoruz” 

ALİ KEVEN: STAD SÖZÜNÜZ VAR

Yozgatlı vatandaşın 50 yıllık stadyumun yenilenmesini istemediğini dile getiren Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat stadyumunun yenilenme projesi ile ilgili TBMM’de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na seslendi.

Keven,  “Yozgatspor’a verilen stadyum sözünün tutulması için Yozgatspor taraftarlarının sesini bir kez de TBMM Genel Kurulu’ndan duyurdum” dedi.

“ONARILMASINI İSTEMEDİ”

Konuşmasına “Sözlerim Gençlik ve Spor bakanına” diye başlayan Keven, şunları kaydetti; “Sayın bakan Yozgat’a geldiğinizde Yozgat’a ve Yozgat taraftarına verdiğiniz 20 bin kişilik modern stat sözünü son kez size hatırlatıyorum. Yozgatlı ve Yozgatspor taraftarı sizde 50 yıllık stadın onarılmasını istemedi. Yeni bir stat istedi ve siz söz verdiniz. Yozgat’tan küçük illere ve hatta küçük ilçelere modern statlar yaptırırken Yozgat için 50 yıllık stadyum için onarım ödeneğinin çıkarılmasını anlayamıyor ve kabul etmiyoruz. 20 bin kişilik stat sözünüzü programa almaz ve başlatmazsanız bu kez Yozgatspor taraftarı Yozgatspor’un ülkenin her tarafında bulunan tayfaları ve Yozgatlılar kararlı. Yapılacak ilk seçimde sizleri sandığa gömecekler.”

ETHEM SEDEF: YENİ BİR STADYUM

Yozgat Milletvekili Ethem Sedef de yine verilen stadyum sözü ile ilgili olarak Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yazılı bir soru önergesi sundu. Yozgat stadyumunun yenilenme projesinin Yozgatlı vatandaşın beklentisini karşılamadığını kaydeden Sedef, “50 yıl öncesi teknolojisi ile yapılmış, ekonomik ömrünü neredeyse tamamlamış, önemli bir bütçe ayrılarak Yozgat Şehir Stadyumunun yenilenmesi vatandaşlarımızın beklentileri karşılamamaktadır” dedi.

BÖLGEYE HİTAP EDER

“Yozgat’a yeniden bir şehir stadyumu yapılması gereklidir” diyen Sedef şunları kaydetti; “Yozgat’a yapılacak olan stadyumu sadece Yozgatspor’un kullanacağı bir saha olarak düşünmemek gerekir. İç Anadolu ve Türkiye’nin tam ortasında ulaşımı kolay bir şehir. Federasyonun yapacağı birçok organizasyona ve çevre illerde sahası kapanan takımlara ev sahipliği yapabilir. Yapılacak olan tesis normlara uygun düşünülürse Yozgat’ımıza ekonomik açıdan da ciddi katkı sağlayabilir. Mevcut saha yerinde bırakılarak amatör ligin hizmetine verilebilir. Şehir dışında yeni bir spor kompleksi Yozgat’ın ekonomisine de katkılar sağlayacağı konusunda kamuoyunda kanaat oluşmuş ve Yozgatlı hemşerilerimiz modern yeni bir stadyum yapılmasını istemektedir.”

BEKLENTİ YENİSİ…

Yozgatspor 1959 FK’nın  bu sezon 3. Lig 3. Grupta mücadele verdiğini anımsatan Sedef, “Sosyal etkinliler açısından ciddi eksiklik yaşayan Yozgat’ımız da gençlerimizin kötü alışkanlıklara eğilimini engelleyen önemli etkinliklerin başında futbol gelmektedir.  Takımımız Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükseldiğinde şehir merkezimizde bulunan stadyumun takımın ihtiyaçlarını ve 3. Lig şartlarını karşılamadığı Futbol Federasyonu tarafından da tespit edilmişti. Şehir Stadyumunun eksiklikleri Yozgat ziyaretlerinde Sayın Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu beyefendiye bizzat Yozgatlı hemşerilerimiz tarafından iletilmişti. Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 33 milyon TL bütçe ile Yozgat Şehir Stadyumunun yenileneceği kamuoyuna açıklandı. Sayın Kasapoğlu, Yozgat Şehir Stadyumunun tadilat yapılarak yenilenmesi yerine, hemşerilerimiz ve Yozgatlı futbol severlerin beklentisi haline gelmiş yeni, modern bir stadyum yapımı planlanmakta mıdır?” ifadelerine yer verdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir