Rahat Bir Galibiyet Oldu

Yozgatspor deplasmanda düşme hattındaki rakiplerinden olan Modafen ile karşılaştı. Osman Paşa Zorlu’nun attığı golle 3 puanı aldık. Çok sayıda gol pozisyonundan ise faydalanamadık. 

Yozgatspor ligin 24. haftasında düşme hattında yer alan Modafen ile deplasmanda karşılaştı. Geçen hafta Altındağ galibiyeti ile moral bulan kırmızı-siyahlılar rakibi karşısında üstün bir futbol oynayarak galibiyete ulaştı.

Maçın başından itibaren oldukça istekli bir futbol oynayıp, çok sayıda gol pozisyonuna giren temsilcimiz 39. dakikada Osman Paşa Zorlu’nun golü ile 1-0 öne geçti. İkinci yarı ise 56. dakikada 10 kişi kalan Modafen tüm riskleri alarak Yozgatspor ceza alanına girmeye çalışırken, kırmızı-siyahlılar  ise ani kontra ataklarla yakaladığı çok sayıda gol pozisyonundan yararlanamadı. 90 dakika 1-0 Yozgatspor üstünlüğü ile sona erdi.

TARAFTARLAR YALNIZ BIRAKMADI

 İstanbul’daki maçta taraftarlar kırmızı-siyahlıları yalnız bırakmadı. Yaklaşık 200 kişilik taraftar grubu maç başından sonuna kadar Yozgatspor’u destekledi. Yozgatspor Kulübü maçtan sonra “İstanbul’dan galibiyetle dönüyoruz. Hafta içi olmasına rağmen kendilerine ayrılan tribünleri doldurarak takımlarını 90 dakika destekleyen hemşerilerimize ve İstanbul tayfaya teşekkürler..” açıklamasında bulundu.

DÜŞME HATTINDAN 6 PUAN

Yozgatspor kritik 3 maçın 2’sinden 6 puan çıkardı. Yozgatspor geçen hafta Yeni Altındağ Belediyesi’ni yenerek düşme hattından çıkarken rakibini düşme hattına itti. İkinci maçında ise düşme hattında yer alan Modafen ile çok önemli bir maça çıkan temsilcimiz rahat bir galibiyet alarak rakibini ateşe attı. Düşme hattından biraz olsun uzaklaşan kırmızı-siyahlılar bu hafta sonu ise sahasında bir puan farkla hemen üstümüzde yer alan Bayrampaşa ile karşılaşacak. Yozgatspor bu maçtan da 3 puanla ayrılırsa hem 3’de 3 yapmış olacak hem de Altındağ ve Modafen gibi rakibini altına almış olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir