Olmaması Gereken Bir Mağlubiyet…

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan “Rakibimiz bize göre daha istekli oynadı ve kötü sahanın avantajını da iyi kullandı. Bizde kötü günümüzdeydik. Darıca maçında bunu telafi edip yeniden çıkışa geçeceğiz” dedi.

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, Malatya Yeşilyurt Belediyespor maçı sonrasında yaptığı açıklamada, “Bugün futbol oynaması çok zor olan bir sahada olmaması gereken bir mağlubiyet aldık. Sonuç tabi ki üzücüdür ve bizler de üzüldük. Rakibimiz de küme düşme korkusu yaşayan bir takımdı ve bize göre daha istekli oynadı ve kötü sahanın avantajını da iyi kullandı” dedi.

KAZANMALIYDIK

Elbette bunların mazeret olamayacağını her şeye rağmen kazanmaları gerektiğini ifade eden Arslan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kazanmalıydık ama kazanamadık. Ancak dünyanın sonu değil önümüzdeki maçlara bakacağız ve alacağımız iyi neticelerle ligi iyi bir sırada tamamlayacağız.”

KÖTÜ GÜNDÜ…

“Yozgatspor bu değildi ama her takımın zaman zaman kötü günü olabiliyor ve bugün de böyle bir gündü. İnşallah haftaya Darıca maçında bunu telafi edip yeniden çıkışa geçeceğiz. Durum budur.”

“KİMİN NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

“Ancak bir hususu daha burada ifade etmem gerekiyor. Bir maça bile gelmeden bir deplasmana bile gitmeden, bir kuruş bile maddi katkı sağlamadan eleştiri ve hakareti meslek edinmiş olan birilerinin, bu mağlubiyeti fırsat bilerek bilhassa sosyal medya üzerinden yine saldırıya geçmeleri dikkat çekicidir. Ama bu tavırlarının gerisinde Yozgatspor sevgisi değil düşmanlığı vardır. Bizleri her şartta destekleyen gerçek taraftarlarımız bunların kim olduklarını ve ne yapmak istediklerini iyi bilmektedirler.”

ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ

“Ve hep birlikte bu fırsatcılara fırsat vermeyeceğiz. Bunlar Yozgatspor üzerindeki kötü emellerine hiç bir zaman ulaşamayacaklardır. Neticeye göre durum ve pozisyon belirleyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. Şimdi biz onlara yine kulaklarımızı tıkayıp yine inançla önümüze bakıyoruz. Yozgatspor sevdalıları da artık her şeyi çok iyi biliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir