Soma Hatırası…

Yozgatspor sahasında 2. sırada bulunan Somaspor’u konuk etti. Rakibini 2-1 yenen kırmızı-siyahlılar düşme hattından uzaklaşarak derin bir nefes aldı. 

Ligin 27. haftasın Yozgatspor sahasında Somaspor’u ağırladı, 3 puan hedefi ile sahaya çıkan ekibimiz  rakibini 2-1 mağlup etti.

Maçın hemen başında Osman Keçelioğlu ile öne geçen kırmızı-siyahlıların golüne Somaspor 43. dakikada N.Çağlar ile karşılık verdi. Galibiyeti getiren ve skoru belirleyen gol ise ikinci yarının ilk dakikalarında Tuncay Kılıç’tan geldi.

11. SIRAYA YÜKSELDİK

Bu skor ile Yozgatspor 11. sıraya yükseldi. Sıralamada Yozgatspor düşme hattıyla arasındaki puan farkını 7’ye çıkarırken yine  play-off sıralaması ile aramızdaki puan farkıda 7’ye düşmüş oldu.  Somaspor Yozgatspor mağlubiyetine karşın 2. sıradaki yerini korudu.

ŞEHİTLERİ UNUTMADIK

İki takım da şehitlerimizi unutmadılar, maça şehitlerimiz için pankart açarak çıktılar. Yozgatspor taraftarları da Türk bayrakları ile stadyumda yer aldı. Maç öncesi şehitlerimizin isimleri tek tek okundu.

Belediye başkanı Celal Köse ve Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz’da Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan ile birlikte maçı izleyenler arasındaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir