Stadyum Yenileniyor

Şehir stadyumunun yenilenmesine başlanılacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın girişimleri ile Yozgat’a Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 33 milyon TL’lik ödenek ayrıldı. Haberi Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse duyurdu.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse sosyal medyadan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın mesajını kamuoyu ile paylaştı.  Mesajda Yozgat Şehir Stadyumunun tribünlerinin yenilenmesi, atletizm pisti, saha aydınlatması, bakım onarım işleri ile bazı ilçelerdeki spor tesisleri yapımı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, 28 milyon TL + KDV’si şehir stadyumu için olmak üzere toplam 33 milyon TL + KDV ödenek ayırdığı yeraldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı  Fuat Oktay’ın Yozgat halkına mesajı şu şekilde:

“Ülkemiz bir taraftan tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını ile mücadelesini sürdürürken bir yandan da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetimiz vatandaşına hizmet için yatırımlara devam etmektedir.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat özelinde yapılan yatırımları ve çalışmaları da yakinen takip ediyoruz. 18 yıldır ülkemizin her köşesindeki vatandaşına hizmet sunan AK Parti hükümetleri yeni eserler kazandırmak için de çalışmalarını sürdürmektedir.Bir evladı olmaktan onur duyduğum memleketim Yozgat’a Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılacak bazı yatırımların müjdesini sizinle paylaşmak istiyorum.Yozgat Şehir Stadyumunun tribünlerinin yenilenmesi, atletizm pisti, saha aydınlatması, bakım onarım işleri ile bazı ilçelerdeki spor tesisleri yapımı için Gençlik ve Spor Bakanlığımız, 28 milyon TL + KDV’si şehir stadyumu için olmak üzere toplam 33 milyon TL + KDV ödenek ayırdı.

En kısa sürede gerçekleştirilecek çalışmalar sonunda ortaya çıkacak eserlerin başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum.

Yozgat’ımıza değer katacak eserlerin tekrar hayırlı olmasını diliyor, hepinize sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir