Talep: Yeni Stadyum

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TOKİ tarafından UEFA ve FIFA standartlarında bir çok il’e yeni stadyum yapılırken, Yozgat şehir stadyumuna 28 milyonluk tadilat çalışmasının ödeneği yapıldı. Bu tadilat ile Yozgat’ın bir bakıma hiç bir futbol organizasyonda yer alamayacağı konuşuluyor. Talepler yeni stadyum yönünde…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce 100 günlük eylem planı kapsamında, Yozgat’a 20 bin kişilik bir stadyum yapılacağını açıklamıştı. Sonrasında ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yozgat Bozok Şehir Stadyumuna tadilat için 28 Milyon lira ödenek ayrıldığı ortaya çıkmış kamuoyunda ise büyük tepkilere neden olmuştu. Yozgat Milletvekili Ali Keven ise  yeni stad yapımı talebinde bulunmuş ancak kabul görmemişti.

ESKİYİ ONARMAYIN!

Yozgat Milletvekili Ali Keven “Lütfen bunca ödeneği eskiyi onarmaya harcamayın” çağrısında bulundu. Keven yaptığı açıklamada Yozgat halkının yeni bir stad talebi olduğunun altını çizdi.

Keven sosyal medyadan şu ifadeleri paylaştı: “11 Kasım 2019’da Gençlik ve Spor Bakanlığı bütçe görüşmesinde Sayın Bakan Mehmet Kasapoğlu’na ilettiğim stadyum sözü ile ilgili cevap yazısını o tarihte de kamuoyuyla paylaşmıştım.

Tribün kapasitesinin 15 bin kişi olması için bir tadilat yapılacağı bilgisi verilmişti. Ancak 28 milyon lira harcayıp mevcudu onarmak yerine uygun bir alana söz verildiği gibi 20 bin kişilik modern bir stadyum yapılmasını kamu kaynağının verimli kullanılması açısından tekrar öneriyorum.

Eski stadyumun tribünlerini yıkıp yeni tribün yapmaya 28 milyon liralık ödeneği harcamaktansa eskisi yerinde dursun, burası amatör takımlara tahsis edilsin ve 28 milyon lirayla daha uygun bir yere ve yanında sporcu kamplarının yapılabileceği konaklama tesisinin de olacağı yeni bir stadyum yapılsın. Yozgatspor’a gönül vermiş binlerce taraftarın da halkın da talebi budur.

Lütfen bunca ödeneği eskiyi onarmaya harcamayın!”

 

<script data-ad-client=”ca-pub-3265283578478690″ async src=”https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir