Tepki ve Talepler İşe Yaradı

Yozgat Şehir Stadyumunu yenileme kararı alan Spor Bakanlığı gelen yoğun tepkiler üzerine geri adım attı.  Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’a “yeni stadyum” yapılacağını açıkladı. Hatırlanacağı üzere Yozgat Milletvekili Ali Keven ve Ethem Sedef şehir stadyumunun yenilenmesine tepki göstermiş taleplerinin “yeni stadyum” olduğu yönünde Spor Bakanı’na çağrıda bulunmuşlardı.

SPOR BAKANI KASAPOĞLU:

MODERNİZASYON YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından söz verilen daha sonra yenilenmesi için ödenek ayrılan şehir stadyumunda dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. Tamirat yerine Yozgat’a yeni stadyum yapılacak. Daha önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Yozgat Milletvekili Ali Keven’in sorusuna  “Yozgat Stadyumu modernizasyonu için 28.000.000 TL ödenek ayrılmıştır. Proje çalışmalarına başlanmış olup; 2020 yılında ihalesi yapılacaktır” cevabını vermiş ve Yozgat halkı bundan haberdar olmuştu.

Kamuoyunun tepkisi üzerine Yozgat Milletvekili Ali Keven harekete geçmiş “Yeni stadyum için kupa maçlarının Yozgat’ta da oynanabilmesi için hep birlikte mücadele edeceğiz” ifadesini kullanarak konuyu gündemde tutmuştu.

CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI FUAT OKTAY:

ÖDENEK AYRILDI

Geçtiğimiz ay ise Cumhurbaşkanı yardımcısı hemşehrimiz Fuat Oktay, Belediye Başkanı Celal Köse ile gönderdiği mesajda “Yozgat Şehir Stadyumunun tribünlerinin yenilenmesi, atletizm pisti, saha aydınlatması, bakım onarım işleri ile bazı ilçelerdeki spor tesisleri yapımı için Gençlik ve Spor Bakanlığımız, 28 milyon TL + KDV’si şehir stadyumu için olmak üzere toplam 33 milyon TL + KDV ödenek ayırdı” ifadelerini kullanmıştı.

YOZGAT VEKİLLERİ ALİ KEVEN VE ETHEM SEDEF:

TALEP YENİ STADYUM

Kamuoyunda ise dinmeyen tepkiler üzerine Yozgat Milletvekilleri Ali Keven ve Ethem Sedef “yeni stadyum” talebini tekrar dile getirdiler. Keven meclis kürsüsünden, Ethem Sedef ise soru önergesi ile Spor Bakanı’nın dikkatlerini çekti. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu bunun üzerine yeni stadyum konusunu dikkate aldı.

Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ ise şehir stadyumu konusunda son noktayı koydu. Bozdağ, Yozgat Şehir Stadyumunda tadilat ve tamirat yapılmayacağını vurgulayarak tamamen yıkılarak yeni bir stadyum yapılacağını sosyal medyadaki hesabından paylaştı.

YOZGAT VEKİLİ BEKİR BOZDAĞ:

YENİ STADYUM YAPILACAK

Bozdağ şu ifadeleri kullandı:   “Stadyumdan tamirat ve tadilat yapılacak, yeni stadyum yapılmayacak iddiası; asılsızdır, doğru değildir. İşin aslı ve doğrusu şudur: Stadyumda tamirat ve tadilat yapılmayacaktır. Stadyum yıkılacaktır. Yeni stadyum yapılacaktır. Stadyumdan projesi, başından beri yeni stadyum projesidir. Projede bir değişiklik yoktur.

BAKAN TAKİP EDİYOR

Yeni stadyumun yapılacağı yer, mevcut stadyumun yeridir. Yeni stadyumun yeri belirlenirken, mevcut stadyumun merkezî konumu ve ulaşım kolaylığı yanında; Yozgatspor’umuzun, taraftarlarımızın, sporseverlerimizin, esnafımızın ve şehrimiz ekonomisinin menfaatleri öncelikli olarak dikkate alınmıştır. Yozgat ziyareti sırasında yeni stadyum sözünü veren ve bunu kamuoyuna deklare eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu yeni stadyum konusunu bizzat takip etmektedir.

Ak Parti Yozgat Milletvekilleri olarak yeni stadyum yapım sürecini yakınen takip ediyoruz. Yozgat’ımıza yeni stadyum yapma kararları dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na hemşehrilerim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Yeni stadyum şehrimize hayırlı olsun. Her şey Yozgat için.”

 

 

 

 

 

1 thought on “Tepki ve Talepler İşe Yaradı

  1. işe yardı da yine şehrin ortasına yapılması mantıklı mı? kentsel planlama yapılarak 10-20-50 yıl sonraki nüfus ve trafik yoğunluğu hesaplanarak şehrin gelişme bölgesine taşınması gerekmez mi? valilik binasını ve tüm kurumları şehrin ortasına yığarak zaten kaplumbağa gibi ilerleyen gelişimin önü kesildi zaten. bu memlekette hiç hesap kitap yapan yok mu yaa?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir