Yozgat Belediyesi Sporcu Yetiştirecek

 

HER BRANŞTA SPORCU YETİŞTİRECEK

“Yozgat’ta spor yapan tüm çocukları kucaklayacağız” diyen Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Bozokspor’un sadece futboldan ibaret olmayacağını söyledi. Köse “İçerisinde basketbol, güreş, hentbol, judo, tekvando, kick boks, tenis, yüzme gibi spor dallarını barındıracak. Biz kulübümüzü sporcu fabrikası yapacağız” dedi.

DERECEYE GİREN SPORCULARI TEBRİK ETTİ

Belediye Başkanı Celal Köse, Judo ve Kick Boks dallarında Yozgat’ı temsil eden ve derece yapan sporcuları ödüllendirdi. Sporcuları ayrı ayrı kabul eden Başkan Köse, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonasında 81 kiloda Türkiye 3.’sü olan Muhammed Ali Eraslan, 90 kiloda Türkiye 3.’sü olan Hüseyin Can Susuz ve Okullar arası Kick Boks Turnuvası’nda Türkiye 1.’si olan Betül Zararsız, Türkiye 3.’sü olan Buse Deniz, Türkiye 3.’sü olan Salih Koçsoy’a hediyelerini takdim eden Başkanı Köse başarılı sporcuları tebrik etti.

BOZOKSPOR MARKA OLACAK

Belediye Başkanı Köse, “Hepsi bir birinden kıymetli sporcularımız elde ettikleri başarılar ile bizleri ziyadesiyle mutlu ettiler. Biz Yozgat’ımızın çocuklarının spor yapmasını başarılar elde etmesini arzu ediyoruz. Bu yüzden Bozokspor’u bünyemize kattık. İnşallah ilerleyen zamanlarda, bu sporcularımızı da kulübümüze katmak istiyoruz. Bozokspor sadece futboldan ibaret olmayacak. İçerisinde basketbol, güreş, hentbol, judo, tekvando, kick boks, tenis, yüzme gibi spor dallarını barındıracak. Biz kulübümüzü sporcu fabrikası yapacağız. İnşallah Bozokspor’u marka haline getireceğiz. Yozgat’ta spor yapan tüm çocuklarımızı kucaklayacağız” dedi.

BELEDİYEDEN SPORA TAM DESTEK

Yozgat Belediyesi geçtiğimiz günde çocukları zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve sosyal yaşamlarında daha aktif birey olmalarını sağlamak için yaklaşık 30 genci, Yozgat Belediyesi Bozokspor bünyesine katmıştı. Lisansları çıkartılacak olan sporcular artık Yozgat Belediyesi adına güreşecek.

Yine Yozgat Belediyesi Bozokspor sporcusu Ali Egemen Bilgin’i Süper Lig’de bulunan Gençlerbirliği’ne transfer etmişti. 2007 doğumlu Ali Egemen Bilgin 5 yıldır Yozgat Belediyesi Bozokspor da futbol oynuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir