Yozgatspor’dan Açıklama…

30 kişilik yeni yönetimi oluşturduklarını ifade eden Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan, Yozgatspor’un o zor günlerini aştığını ve ligde kalıcı olacağını söyledi. Arslan önümüzdeki yıl hedeflerini de açıkladı.

Yozgatspor Kulüp Başkanı Kazım Arslan, yönetimi güçlendirme ve kurumsallaşma adına attıkları adımlar hakkında bilgiler verdi.Takımın ligdeki gidişi hakkında da açıklamalar yapan Arslan, kalan 6 haftalık periyodu en iyi şekilde değerlendirerek ligi iyi bir yerde bitireceklerini söyledi.

YENİ YÖNETİM OLUŞTU

Arslan açıklamasında şunları söyledi: “Malumunuz olduğu üzere Aralık ayında kongremizi yapmak üzere bir takım çalışmalar yapmıştık. Üye kayıtlarını yenilemeye yönelik bir takım çalışmalar yaptık. Sonrasında da Yozgatspor’un kongresini yapmak için güçlü bir yönetimle yolumuza devam etmek için bir takım çalışmalar yaptık. Üye kayıtlarımız tamamlandıktan sonra 31 Aralık tarihinde söz verdiğimiz gibi Yozgatspor’un kongresini yapmak üzere kulüp binasında toplandık ama çoğunluk sağlanamadığı için yasal süre kadar erteleme yapıldı ve 1 Mart tarihinde de çoğunluk aranmaksızın Yozgatspor’un kongresi yapıldı. Yozgatspor da yeni bir yönetim oluştu. En önemli değişim şudur. Daha önce 7 kişilik yönetim vardı. Şu anda yönetim kurulu üye sayısını 30’a çıkardık ki bu işe daha fazla arkadaşın katkısı olsun. Dolayısıyla 30 kişilik yeni bir yönetim kurulu oluştu. Yeni yönetim kurulu da kendi arasında görev dağılımı yaptı ve 15 arkadaşımız değişik idari görevler aldılar. Yozgatspor daha güçlü bir yönetim ile inşallah yoluna daha güçlü bir sekilde devam edecek. ”

BÜYÜK SIKINTILAR YAŞADIK

“Sezon başında Yozgatspor olarak çok büyük sıkıntılar yaşadık. Çok sıkıntılı ortamlardan geçtik. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Yozgatspor düşmeye aday takımlar arasında gösterildi. Bazılarında Yozgatspor düşse diye bir beklenti oluştu. Ama Allah’a şükür Yozgatspor o zor günlerini de aştı. İnşallah bu ligde kalıcı olacak. Temennimiz Yozgatspor’un çok daha iyi yerlerde olmasıdır. Yeni yönetim kurulumuz ile birlikte bunu inşallah başaracağız.”

SONRAKİ HEDEF ŞAMPİYONLUK

“Önümüzde 6 hafta kaldı. İnşallah Yozgatsporumuz bu 6 haftayı da başarılı bir şekilde tamamlayarak iyi bir yerde ligi bitirecek ve önümüzdeki sezon yeni yönetim kurulu ile birlikte şampiyonluk hedefini kovalayacaktır.”

ÜYE AİDATLARI YILLIK BİN 200 TL

“Gençlik Spor Bakanlığı ve Federasyon toplanıyor. Muhtemelen liglerin ertelenmesi kararı çıkabilir. Tabi ki federasyon kararımıza göre bizde pozisyonumuzu belirleyeceğiz.Bu arada yönetim kurulumuz Yozgatspor’u halkla daha da bütünleştirmek için bir karar aldı. Üyelik ile ilgili şartları yeniden belirledik. Üye aidatlarını aylık 100 TL, yıllık 1200 TL olarak belirledik. Üye aidatlarını ödeyen herkes Yozgatspor’a da üye olabilecek.”

EL BİRLİĞİ İLE…

“İnşallah yeni yönetim kurulumuzla birlikte gerek basın gerekse kamuoyu ile yeniden Yozgatlı’nın karşısına çıkacağız. Ama malum içerisinde bulunduğumuz sağlıkla ilgili sıkıntılı süreç sebebiyle daha fazla da geciktirmeden basın toplantısıyla duyuralım istedik. İnşallah bu 30 kişilik yönetim ile Yozgatspor’u daha büyük başarılara el birliği ile taşıyacağız.”

BİZE DESTEK VERDİNİZ

“Bugüne kadar Yozgat basını da bize destek verdi. Birilerinin köstek olma çabalarına karşı Yozgat halkı da bize destek verdi. Biz Yozgatspor’un bugüne gelmesinde bizlere destek olan, kulüp yönetimine destek olan, zor şartlarda kulübe destek olan bütün hemşehrilerimize teşekkür ve şükran borçluyuz. Bu bizim tek başımıza götüreceğimiz bir şey değil. Allah’a şükür Yozgatımız’ın insanı da bizim yalnız bırakmadı. Yozgatspor’un yeni yönetiminin Yozgatspor’a ve Yozgat camiasına hayırlı uğurlu olmasını, güzel hizmetler yapmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir